Uzdrowisko Sopot

3 komentarze
Autor: Monika Majewska

Uzdrowisko Sopot ma charakter nadmorski. W leczeniu kuracjuszy pomagają wiatr, który przynosi aerozol bogaty w jod, a także słońce oraz okoliczne lasy, zwłaszcza te iglaste, które wydzielają prozdrowotne olejki eteryczne. Jednak Sopot to nie tylko uzdrowisko, lecz także miasto, które oferuje wiele atrakcji.

Uzdrowisko Sopot to jednocześnie nadmorski kurort, nazywany niegdyś "Riwierą Północy" - na czyste plaże położone nad ciepłymi wodami zatoki Puckiej przybywają nie tylko kuracjusze, lecz także urlopowicze.

Uzdrowisko Sopot - właściwości lecznicze

Uzdrowisko Sopot oficjalnie powstało w 1999 roku, po uruchomieniu ujęć solanki wypływającej z głębokości 800 m w Zdroju św. Wojciecha. To właśnie solanka - bromkowa, jodkowa i borowa - o temperaturze 18,5 st. C. jest wykorzystywana w lecznictwie, podobnie jak borowina. Lecznicze właściwości ma także wiatr znad morza, który przynosi morski aerozol, słońce oraz obszary zielone.

Uzdrowisko Sopot - obiekty uzdrowiskowe

Na terenie uzdrowiska Sopot znajdują się takie obiekty uzdrowiskowe, jak Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Uzdrowisko Sopot", sanatorium uzdrowiskowe "Leśnik" (180 miejsc), Sanatorium MSWiA "Helios" (290 miejsc), sanatorium uzdrowiskowe "Perła" (150 miejsc) i Wojewódzki Zespół Reumatologiczny (oddział szpitalny dla dzieci i dorosłych) i sanatorium uzdrowiskowe "Kamienny Potok" (48 miejsc).

Poza tym kuracjusze mogą korzystać z ośrodków SPA:

Warto wiedzieć

Ważne

Warto zobaczyć

Turystów najczęściej można spotkać w centrum, przy deptaku, ul. Bohaterów Monte Cassino, nazywanym popularnie Monciakiem. Stoją przy nim zabytkowe kamienice, kościół św. Jerzego w stylu neogotyckim i Krzywy Domek (inaczej także Pijany Dom) - nowoczesny budynek o nietypowym kształcie. Ulica Bohaterów Monte Cassino prowadzi do placu Zdrojowego, na którym znajduje się słynna rzeźba "Jasia Rybaka". Stamtąd szlak turystyczny wiedzie do najdłuższego drewnianego mola w Europie, czyli sopockiego mola. Warto dojść do samego jego końca, gdyż im głębiej w morze, tym większe stężenie leczniczego jodu. Będąc w Sopocie nie można pominąć Opery Leśnej, gdzie co roku odbywa się międzynarodowy festiwal piosenki.

Uzdrowisko Sopot - profil leczniczy

Turnusy rehabilitacyjne i lecznicze (także w ramach NFZ i PRFON).

Leczy się tutaj choroby ortopedyczno-urazowe, kręgosłupa i stawów obwodowych, a także schorzenia reumatologiczne, układu krążenia, dróg oddechowych, układu nerwowego i osteoporozę.

Uzdrowisko Sopot - oferta zdrowotna

W uzdrowisku Sopot można skorzystać z licznych zabiegów z zakresu fizykoterapii, balneoterpii, kinezyterapii, a także z masaży.

To ci się przyda

To ci się przyda

Sopot - informacja turystyczna

Informacja Turystyczna w Sopocie znajduje się na ul. Plac Zdrojowy 2 i jest czynna codziennie od 10.00 do 18.00. Więcej informacji na www.sts.sopot.pl

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

Aktualizacja: 21.06.2016

Komentarze (1 - 3 z 3)
Marta, 11.02.2013 13.21
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Oprócz fajnego klimatu jak się okazuje jest wiele właściwości prozdrowotnych: http://www.miastociechocinek.pl/teznie-w-ciechocinku-sama-przyjemnosc/
 
dorisa34, 23.04.2008 23.53
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Bardzo pięknie jest w Krynicy Górskiej,byłam tam w sanatorium parę lat temu.Najlepiej jechać latem .Można podziwiać piękne krajobrazy ,naprawdę warto..
 
Mariola, 17.09.2006 03.14
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Nie myślałam, że w ciechocinku tyle jest do roboty. Super tak piszcie, aż chce się pojechać.
 

Wybierz kierunek leczenia

lub wpisz nazwę miejscowości

Najpopularniejsze artykuły
Uzdrowisko Heviz Uzdrowisko Heviz

Uzdrowisko Heviz to chyba najbardziej znany w Europie węgierski kurort. Zaliczany jest do...

więcej

20

Uzdrowisko Truskawiec na Ukrainie

Uzdrowisko Truskawiec na Ukrainie to kurort leczniczy, w którym wykorzystuje się wyjątkowy surowiec...

więcej

13

Indeks uzdrowisk - co i gdzie możesz leczyć Indeks uzdrowisk - co i gdzie możesz leczyć

Marzy ci się wyjazd do sanatorium, ale nie wiesz, w którym uzdrowisku leczą kręgosłup i gdzie są...

więcej

12

Uzdrowisko Lądek-Zdrój Uzdrowisko Lądek-Zdrój

Uzdrowisko Lądek-Zdrój to najstarsze uzdrowisko w Polsce i jedno z najstarszych uzdrowisk w...

więcej

11

DlaPacjentow24.pl
Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Zobacz także
Ostroga piętowa - przewlekły stan zapalny powodujący ból pięty Ostroga piętowa - przewlekły stan zapalny powodujący ból pięty

Najpierw dotkliwy ból pięty czujesz tylko przy chodzeniu. Potem nie opuszcza cię nawet wtedy, gdy...

więcej

93

Sposoby na UKĄSZENIA owadów: co robić, by nie były niebezpieczne

Ukąszenia owadów potrafią uprzykrzyć nawet najprzyjemniejsze dni. Listę najbardziej uciążliwych...

więcej

87

Rumień po ukąszeniu kleszcza. Jak rozpoznać i leczyć groźny rumień wędrujący? Rumień po ukąszeniu kleszcza. Jak rozpoznać i leczyć groźny rumień wędrujący?

Rumień po ukąszeniu kleszcza nie występuje u każdego. Tylko w niektórych przypadkach pojawia się...

więcej

85

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.