Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa)

Autor: Monika Majewska

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa) to jedno z najbardziej znanych i popularniejszych w Polsce słowackich kąpielisk termalnych. Tutejsza woda mineralna ma nie tylko właściwości lecznicze, lecz także kosmetyczne.

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa) to jedno z najbardziej znanych i popularniejszych w Polsce słowackich kąpielisk termalnych.

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa)

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa) znajduje się w północno-zachodniej części Słowacji, na Liptowie, nad rzeką Wag, u podnóża Gór Choczańskich. Początki kurortu sięgają lat 80. XX wieku. Wówczas dokonano pierwszego odwiertu, na bazie którego zbudowano kilka basenów. Jednak na większą skalę uzdrowisko zaczęto rozbudowywać dopiero w 2006 roku.

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa) - właściwości lecznicze

W uzdrowisku wykorzystuje się właściwości lecznicze tutejszych mineralnych wód termalnych, które są bogate w liczne pierwiastki mineralne, takie jak wapń, potas, sód, magnez, mangan, a także siarczany i inne minerały.

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa) - baseny

Na terenie uzdrowiska funkcjonują:

  • Gino Paradise Besenova (dawniej Thermal park Bešeňová) - odwiedzający mają do dyspozycji:

- 9 otwartych basenów (duży i mały basen pływacki, 4 baseny relaksacyjne, 2 baseny ze zjeżdżalniami, basen dla dzieci ze ślizgawkami) z wodą geotermalną, która pochodzi z odwiertu, z głębokości 1980 m, i ma temperaturę 62 st. C, ale do wykorzystywania w basenach jest schładzana do 26-40 st. C.
- 4 baseny kryte (basen relaksacyjny z miejscami do siedzenia, duży basen pływacki z rurą ze stali nierdzewnej i basen dla dzieci), w których nie ma geotermalnej wody. Znajduje się w nich czysta woda pitna o temperaturze 27-40 st. C.
- Witalny Świat - zespół obejmujący 5 saun (ziołową, rzymską, solną, miętową i fińską), basen chłodzący, masaż wirowy, kąpiel Kneippa, masaż turecki. W Centrum relaksacyjnym w  tym samym obiekcie znajdują się: fitness centrum, stoły Slender, gabinet masażu, solarium.

To ci się przyda

To ci się przyda

Warto zobaczyć

Po kąpielach w leczniczych wodach można zwiedzić renesansowy kasztel z pierwszej połowy XVII wieku z kolekcją eksponatów ze zbiorów myśliwskich Muzeum Lipotowskiego, który znajduje się ok. 1,5 km od zespołu basenów. Warto zobaczyć także "Beszeniowskie Trawertyny" - rezerwat przyrody.

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa) - profil leczniczy

Z tutejszych mineralnych wód termalnych powinny skorzystać osoby, które zmagają się z chorobami układu oddechowego i narządu ruchu. Poza tym wspomagają one leczenie schorzeń urologicznych. Z jej właściwości kosmetyczne powinny skorzystać panie, które chcą odżywić swoją skórę.

Kąpielisko termalne Bešeňová (Beszeniowa) - oferta zdrowotna

  • sauna (ziołowa, rzymska, solna, miętowa i fińska)
  • masaże wirowy, turecki
  • kąpiel Kneippa

Źródło wideo: youtube.pl/GINO PARADISE BEŠEŇOVÁ

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

Aktualizacja: 24.09.2015

Wybierz kierunek leczenia

lub wpisz nazwę miejscowości

Najpopularniejsze artykuły
Uzdrowisko Jedlina-Zdrój Uzdrowisko Jedlina-Zdrój

Uzdrowisko Jedlina-Zdrój przyciąga górskim klimatem, malowniczym położeniem, ciszą i spokojem...

więcej

1972

Uzdrowisko Eger Uzdrowisko Eger

Uzdrowisko Eger to węgierski kurort, który słynie nie tylko ze źródeł wód termalnych, lecz także z...

więcej

2565

Uzdrowisko Budapeszt Uzdrowisko Budapeszt

Budapeszt to jedyna europejska stolica, która jest jednocześnie uzdrowiskiem termalnym. Na tle...

więcej

4542

DlaPacjentow24.pl
Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Zobacz także
Ból brzucha z prawej strony. Jakie są przyczyny bólu brzucha z prawej strony? Ból brzucha z prawej strony. Jakie są przyczyny bólu brzucha z prawej strony?

Ból brzucha z prawej strony może być spowodowany zapaleniem wyrostka robaczkowego albo pęcherzyka...

więcej

53923

Angina: przyczyny, objawy, leczenie w pytaniach i odpowiedziach Angina: przyczyny, objawy, leczenie w pytaniach i odpowiedziach

Angina to choroba, której w żadnym wypadku nie można bagatelizować, bo jej powikłania mogą być...

więcej

53460

Pokrzywa - właściwości lecznicze i prozdrowotne pokrzywy Pokrzywa - właściwości lecznicze i prozdrowotne pokrzywy

Pokrzywa to nie tylko chwast. Na wsi od wieków traktowano ją z szacunkiem ze względu na właściwości...

więcej

50630

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.