Suchy masaż wodny łóżko Hydro Jet

Autor: Izabela Orlicz

Suchy masaż wodny łóżko Hydro Jet sprawdza się między innymi, gdy cierpisz na bóle kręgosłupa i stawów, masz nadwagę, dokucza ci neuralgia, ale też długotrwały stres, objawiający się napięciem mięśni całego ciała lub problemami ze snem. Wymierne efekty jego działania widać już po kilku zabiegach.

Suchy masaż wodny wykonuje się na specjalnym łóżku wodnym Hydro Jet. Do jego środka wpływa ciepła woda pod ciśnieniem, która dzięki zamontowanym dyszom uderza rytmicznie w spód materaca, na którym leży pacjent. W efekcie ruch wody przypomina klasyczny masaż, wykonywany manualnie. Można odczuwać delikatne ugniatanie, oklepywanie, uciskanie, całe ciało poddawane jest jego dobroczynnemu działaniu. Zarazem suchy masaż wodny przy pomocy łóżka Hydro Jet ma zalety hydroterapii, ale bez konieczności zanurzania się w wodzie. Dzięki temu poprawia się krążenie krwi i funkcjonowanie układu limfatycznego, a co za tym idzie następuje lepsza przemiana materii i zachodzą szybsze procesy regeneracyjne.

Suchy masaż wodny zmniejsza ryzyko zastoju krwi w żyłach, zapobiega obrzękom, działa przeciwbólowo, dlatego szczególnie polecany jest osobom, zmagającym się z bólem pleców, czy mięśni przykręgosłupowych. Zabieg trwa zazwyczaj kilkanaście minut. W tym czasie pacjent spokojnie leży i nie powinien odczuwać jakiegokolwiek dyskomfortu, a tym bardziej bólu. Co więcej, dzięki połączeniu masażu i ciepłej wody organizm rozgrzewa się, a napięte mięśnie szybko ulegają rozluźnieniu. Już po kilku minutach osoba poddawana rehabilitacji odczuwa odprężenie całego ciała, bo zabieg koi nerwy, uspokaja, redukuje poziom stresu, a tym samym wpływa na poprawę samopoczucia.

Suchy masaż wodny Hydro Jet: wskazania

Wskazania do suchego masażu wodnego, z wykorzystaniem łóżka Hydro Jet to przede wszystkim:

  • bóle kręgosłupa, zarówno części szyjnej, piersiowej jak i lędźwiowej
  • zapalenie korzonków
  • choroby zwyrodnieniowe stawów
  • neuralgie
  • zaburzenia krążenia obwodowego
  • bóle, zaniki lub niedowład mięśni

Tego typu zabieg przynosi rezultaty w przypadku osób zmagających się z początkowym stadium osteoporozy, stanach po urazach tkanek miękkich, mające tendencje do obrzęków.

Lekarze zalecają go także osobom z nadwagą, bo wykazuje działanie odchudzające, a przy okazji skutkiem ubocznym zabiegów jest zmniejszenie cellulitu. Świetnie sprawdza się również w przypadku przewlekłego stresu, odczuwanego zbyt długo przemęczenia, problemów ze snem, bo masaż wodny odpręża i relaksuje.

Suchy masaż wodny Hydro Jet: przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania suchego masażu wodnego z wykorzystaniem łóżka Hydro Jet są:

  • wszelkiego rodzaju infekcje, przebiegające z gorączką (temperatura powyżej 38 stopni C)
  • ostre stany zapalne
  • choroba nowotworowa
  • ciąża.

Nie powinno się też tego typu zabiegu wykonywać w przypadku zapalenia żył i tętnic, zaawansowanego stadium żylaków, nadciśnienia. Przeciwwskazaniem są też zmiany dermatologiczne, np. trudno gojące się owrzodzenia, ropienie, wypryski, stany po świeżych urazach (złamania, zwichnięcia) oraz choroby objawiające się zwiększoną tendencją do krwawień.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także

Aktualizacja: 23.01.2017

Wybierz kierunek leczenia

lub wpisz nazwę miejscowości

Najpopularniejsze artykuły
POLE MAGNETYCZNE nie tylko na ból i obrzęki POLE MAGNETYCZNE nie tylko na ból i obrzęki

Mechanizm działania pola magnetycznego do dzisiaj nie został w pełni wyjaśniony. Wiadomo jednak, że...

więcej

8

Borowina - na jakie choroby pomagają kąpiele i okłady borowinowe Borowina - na jakie choroby pomagają kąpiele i okłady borowinowe

Borowina jest jednym z najcenniejszych darów natury. Borowiną wspomaga się leczenie stanów...

więcej

8

Metoda McKenziego na ból kręgosłupa. Na czym polega metoda McKenziego? Metoda McKenziego na ból kręgosłupa. Na czym polega metoda McKenziego?

Metoda McKenziego wyróżnia się na tle innych metod leczenia bólu kręgosłupa. Metoda McKenziego...

więcej

8

Fizykoterapia - laser, pole magnetyczne, prądy, ultradźwięki Fizykoterapia - laser, pole magnetyczne, prądy, ultradźwięki

Dostajemy skierowanie na zabiegi fizykoterapeutyczne, ale nie zawsze dokładnie wiemy, co nas czeka,...

więcej

7

DlaPacjentow24.pl
Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Zobacz także
HEMOROIDY (żylaki odbytu): przyczyny, objawy i leczenie hemoroidów HEMOROIDY (żylaki odbytu): przyczyny, objawy i leczenie hemoroidów

Hemoroidy ma co drugi Polak. A przecież żylaki odbytu da się pokonać prostymi metodami. Dlatego nie...

więcej

29

ZESPÓŁ NIESPOKOJNYCH NÓG - przyczyny, objawy i ich łagodzenie ZESPÓŁ NIESPOKOJNYCH NÓG - przyczyny, objawy i ich łagodzenie

Typowe objawy wskazujące na zespół niespokojnych nóg to nieodparty przymus poruszania...

więcej

26

Pokrzywa - właściwości lecznicze i prozdrowotne pokrzywy Pokrzywa - właściwości lecznicze i prozdrowotne pokrzywy

Pokrzywa to nie tylko chwast. Na wsi od wieków traktowano ją z szacunkiem ze względu na właściwości...

więcej

24

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.