Aplikacja PelviFly uczy, jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy

Autor: Materiały prasowe

Trening mięśni dna miednicy przeznaczony jest dla kobiet mających objawy nietrzymania moczu podczas wysiłku, chcących wrócić do formy po porodzie, będących w okresie przed  i w trakcie menopauzy, aktywnie uprawiających sport, dbających o profilaktykę, a także chcących poprawić jakość życia seksualnego. Jednak niewielki odsetek pań wykonuje ćwiczenia regularnie, a tylko 30 proc. robi to prawidłowo. Aby terapia była skuteczna, można wykorzystać aplikację PelviFly, która uczy, jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie dna miednicy.

Elektroniczny tampon

Trening mięśni dna miednicy przeznaczony jest dla kobiet chcących wrócić do formy po porodzie, będących w okresie przed  i w trakcie menopauzy, aktywnie uprawiających sport, dbających o profilaktykę, a także chcących poprawić jakość życia seksualnego. Jest też podstawową formą terapii wysiłkowego nietrzymania moczu. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca ćwiczenia zawsze jako pierwszy krok w procesie leczenia. Wczesna profilaktyka zmniejsza ryzyko obniżenia narządów rodnych, a zdrowe dno miednicy ułatwia poród i przyspiesza powrót do formy. Jednak niewielki odsetek pań wykonuje ćwiczenia regularnie, a tylko 30 proc. robi to prawidłowo. Aby terapia była skuteczna, można wykorzystać aplikację PelviFly. Została ona zaprojektowana, aby prowadzić program ćwiczeń pozwalający stopniowo nabierać świadomości własnego ciała. Dzięki niemu mięśnie krok po kroku uczą się skurczu i rozluźnienia, nabierają wytrzymałości, siły i koordynacji.

Elektroniczny tampon i aplikacja PelviFly

System telemedyczny PelviFly składa się z elektronicznego tamponu, wykonanego z silikonu medycznego, który jest aplikowany do pochwy. Dzięki niemu można zweryfikować, czy kobieta jest odpowiednio rozluźniona, wykonuje skurcz z właściwą siłą lub utrzymuje napięcie mięśni przez odpowiednio długi czas. Jego wielkość można regulować dopompowując lub zmniejszając w nim ilość powietrza. Tampon jest bezprzewodowo połączony z intuicyjną aplikacją na telefonie, która odwzorowuje aktywność mięśni dna miednicy i pokazuje ją na ekranie.

Dzięki aplikacji kobieta od razu widzi, czy właściwie wykonuje ćwiczenia.

Kiedy kobieta zaciska lub rozluźnia mięśnie dna miednicy, w specjalnej animacji porusza się motyl. Im kobieta więcej wkłada siły w wykonanie ćwiczenia, tym motyl wyżej się unosi. Jak jest rozluźniona, to motyl odpoczywa na trawie lub kwiatku.

Każdy pakiet treningowy zaczyna się od konsultacji ze specjalistą PelviFly w celu dobrania odpowiedniego planu ćwiczeń. Odbywa się ona w dogodny dla użytkowniczki sposób - w formie telefonicznej, rozmowy poprzez komunikator w aplikacji lub mailowo. Kobieta otrzymuje informacje o najważniejszych elementach i zasadach skutecznego treningu, a specjaliści upewniają się, że wybrana usługa jest adekwatna do celu, jaki kobieta chce osiągnąć. Może się zdarzyć, że zostanie skierowana na dodatkową konsultację z lekarzem lub fizjoterapeutą w celu przeprowadzenia uzupełniających badań.

Ważną funkcją aplikacji jest możliwość przeprowadzenia testu - oceny stanu mięśni według skali używanej w klasycznych gabinetach Skala Oxford i Perfect. Pozwala on na ocenę stanu wyjściowego oraz monitorowanie postępów w procesie ćwiczeń.

Raz w miesiącu otrzymuje indywidualny raport z przebiegu treningu z analizą wyników i postępów, a także wskazówkami. Cały czas można obserwować historię ćwiczeń oraz szczegółowe parametry pracy mięśni na wykresach w portalu telemedycznym

Aplikacja umożliwia obserwowanie swoich postępów, planowanie harmonogramu treningu oraz w każdej chwili pozwala na zadanie pytania specjaliście przez komunikator.  Pierwsze efekty ćwiczeń są odczuwalne już po 12 tygodniach regularnego (3-5 razy w tygodniu) treningu.

Zalecane są ćwiczenia 3-5 razy w tygodniu po 5-10 min w zależności od planu treningowego. Wykonywane są o dowolnej porze dnia, ale zgodnie z harmonogramem przygotowanym w aplikacji mobilnej.

Cena - zależności od wykupionego pakietu - waha się od 680 do 1380 zł.

Co widzi kobieta na ekranie swojego telefonu podczas ćwiczeń z PelviFly?

Źródło: youtube.com/Gabriel Herman

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: materiały prasowe

Aktualizacja: 01.02.2017

Wybierz kierunek leczenia

lub wpisz nazwę miejscowości

Najpopularniejsze artykuły
Fizykoterapia - laser, pole magnetyczne, prądy, ultradźwięki Fizykoterapia - laser, pole magnetyczne, prądy, ultradźwięki

Dostajemy skierowanie na zabiegi fizykoterapeutyczne, ale nie zawsze dokładnie wiemy, co nas czeka,...

więcej

60

Borowina - na jakie choroby pomagają kąpiele i okłady borowinowe Borowina - na jakie choroby pomagają kąpiele i okłady borowinowe

Borowina jest jednym z najcenniejszych darów natury. Borowiną wspomaga się leczenie stanów...

więcej

58

Metoda McKenziego na ból kręgosłupa. Na czym polega metoda McKenziego? Metoda McKenziego na ból kręgosłupa. Na czym polega metoda McKenziego?

Metoda McKenziego wyróżnia się na tle innych metod leczenia bólu kręgosłupa. Metoda McKenziego...

więcej

55

SANATORIUM Z ZUS - jak dostać się do sanatorium z ZUS? SANATORIUM Z ZUS - jak dostać się do sanatorium z ZUS?

Jak dostać się do sanatorium z ZUS? Wystarczy udać się do lekarza prowadzącego leczenie, który...

więcej

48

DlaPacjentow24.pl
Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Zobacz także
Fakty i mity na temat laserowej korekcji wad wzroku Fakty i mity na temat laserowej korekcji wad wzroku

Krótkowzroczność i astygmatyzm to najczęściej występujące wady wzroku. Można je skorygować za...

więcej

260

DIETA DĄBROWSKIEJ: zasady i efekty diety warzywno-owocowej dr Dąbrowskiej DIETA DĄBROWSKIEJ: zasady i efekty diety warzywno-owocowej dr Dąbrowskiej

Dieta dr Dąbrowskiej to dwuetapowy program odchudzania, którego celem jest oczyszczenie organizmu z...

więcej

218

Dorada - wartości odżywcze i właściwości Dorada - wartości odżywcze i właściwości

Dorada charakteryzuje się białą barwą i małą ilością ości. Mięso dorady to dobre źródło...

więcej

150

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.